hren

U prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za naslov prvaka odbojkaši Ribole Kaštela poraženi su od zagrebačke Mladosti rezultatom 3:1.

HAOK Mladost – OK Ribola Kaštela 3:1
(25:21, 20:25, 25:11, 25:18)

Zagreb, dvorana Dom odbojke Bojan Stranić
Suci: Bojan Bardić, Bruno Muha

Zagrepčani su pobjedom u prvoj utakmici stigli na korak do novog finala doigravanja. Gosti ovoga puta nisu priredili iznenađenje, ali priliku za uzvrat imaju u srijedu u posljednjoj šansi za borbu za titulu. Mladost je bolje otvorila sva četiri seta, a u tri je imala pozitivan ishod. Ribola se držala u prvom setu, dok je u drugom setu uspjela nadoknaditi šest poena zaostatka i izjednačiti u setovima rezultatom 25:20. Umjesto napetog nadmetanja uslijedio je pad Kaštelana u naredna dva seta, što kvalitetna momčad poput Mladosti nije propustila iskoristiti.

„Zaslužena pobjeda Mladosti. Napravili smo zaista puno grešaka, gotovo pa da smo im darovali jedan set. Međutim, u drugom i četvrtom setu sam vidio i pozitivnih stvari te se do kraja nismo predavali. Na kraju, bih rekao da smo odigrali tri solidna seta i jedan jako loš, međutim ako želimo pobijediti u uzvratu, moramo greške svesti na minimum i popraviti servis“, izjavio je nakon utakmice trener Ivan Rančić.

Spomenimo kako je u drugoj polufinalnoj utakmici Split iznenadio Mursu Osijek pobjedom od 3:1, uz 33 poena legendarnog Igora Omrčena.

HAOK Mladost: Višić (2), Cvanciger (1), Nikačević (18), Mitrašinović (5), Bakonji (1), Šarčević, Vlašić, Vaško, Jakovac, Vranješ (5), Dukić (20), Vojak, Zeljković (13). Trener: Emanuele Zanini

OK Ribola Kaštela: Vuković (17), Barać, Perić (12), Ivić, Kulušić, Cvijović, Šuker (13), Barić, Cikojević (2), Bijelović (8), Pervan, Jureta, Bašić. Trener: Ivan Rančić