hren

livaja

NOGOMETAŠI Hajduka pobijedili su Istru 1961 u utakmici 8. kola igranoj na stadionu Aldo Drosina.

Susret je završio rezultatom 3:1, a sva tri gola za pobjedničku momčad postigao je u drugom poluvremenu Marko Livaja. Pred sam kraj utakmice konačan rezultat postavio je Beljo udarcem glave.

grafika hajduk

Grafika: Sofascore za IndexSport

Bez golova na poluvremenu

Hajduk je u utakmici u Puli bio bolja momčad tijekom svih 90 minuta, lopta je većim dijelom bila u nogama njegovih igrača, a i više je prijetio. U prvom poluvremenu te prijetnje nisu bile opasne po gol Ivana Lučića, jer su sva četiri udarca otišla izvan okvira njegovih vratiju, no istovremeno je domaćin imao samo jedan takav pokušaj, iz kojeg nije uspio biti opasan.

U drugom se to promijenilo.

Livaja triput, Beljo smanjio

Hajduk je uvodnu prednost stekao u 52. minuti, nakon što je Livaja bio precizan prvi put iz dva uspješna pokušaja s bijele točke. Jedanaesterac je izborio Sahiti, kojeg je na 15 metara od gola srušio Marin, a sudac Bel odmah je pokazao na bijelu točku. Livaja je pogodio Lučićev gornji desni kut.

Samo šest minuta kasnije na jednak je način Hajdukov napadač povisio rezultat. Ovaj put sam je izborio najstrožu kaznu, nakon što ga je nepropisno u svom kaznenom prostoru zaustavio Galilea, a Lučića je prevario ciljanjem u drugu, njegovu lijevu stranu.

Nakon dva gola iz jedanaesteraca Livaja je bio precizan i iz igre. Iskoristio je kontranapad i loptu koju mu je poslao Krovinović dok je bio na 30-ak metara od gola, došao u šesnaesterac i zabio svoj i Hajdukov treći gol na utakmici.

Hajduk na drugom mjestu

Konačnih 1:3 postavio je Beljo udarcem glave u 88. minuti. Neko vrijeme se ta situacija provjeravala u VAR sobi jer je Kalinić rukom izbacio loptu prije nego se ona zakotrljala u mreži, no gol je priznat i utakmica je završila tim rezultatom.

Hajduk je stigao tako do 16. boda i barem privremeno drugog mjesta ljestvice te je bodovno izjednačen s vodećim Dinamom, koji ima utakmicu manje.