hren

DINAMO je u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka golovima Lovre Majera u 65. i Kristijana Jakića u 81. minuti pobijedio Omoniju 2:0 i stekao veliku prednost uoči uzvrata na Cipru sljedeće srijede.
Nije bilo atraktivno, nije bilo pretjerano lijepo, ali - nije ni bitno. Ono što je važno jest da je Dinamo u teškim uvjetima za igru i u vrijeme kad nije u najboljoj formi rutinski dobio jednu tešku europsku utakmicu i sad će se u Maksimiru puno lakše živjeti.

Jer ako se u uzvratu ne dogodi nekakva senzacija i relativno bezopasni Ciprani nadoknade ovaj minus, Dinamo je stigao najmanje do play-offa Europa lige, a klupski cilj je ući u neku od europskih skupina ove sezone.

Dinamo loše krenuo pa se probudio

Damir Krznar nije ništa riskirao ni filozofirao nego je na teren poslao ono najjače što Dinamo u ovom trenutku ima. No i u takvom, najjačem sastavu Dinamo se mučio čitavo prvo poluvrijeme u kojem praktički iz igre nije napravio ništa. Nije na ruku Krznaru išla ni činjenica da se Ademi ozlijedio u 39. minuti, a da je u 63. iz istog razloga otpao i Luka Ivanušec.

Do tad je jedinu opasnu situaciju ispred gola Omonije u 36. minuti složio baš Ivanušec koji je vratio odličnu povratnu loptu za Petkovića čiji udarac je dvaput bio blokiran i Ciprani su se spasili. U međuvremenu je Dinamo bio uglavnom bezopasan, ali to se može reći i za Omoniju koja osim jedne situacije u 58. minuti nije napravila baš ništa u napadu. Dinamo je solidno izgledao do ulaska u završnicu, a tamo su se Oršić i Petković uglavnom gubili u pogrešnim dodavanjima.

U drugom poluvremenu je hrvatski prvak krenuo puno bolje od samog početka i polako je počeo stiskati Ciprane. Nije bilo velikih šansi, ali je lopta bila čitavo vrijeme ispred šesnaesterca Omonije koja se sve teže branila. Počeli su sve više griješiti u iznošenju lopte, a jednu takvu grešku kaznio je Majer u 65. minuti. Loše izbijena lopta je na centru došla u noge Dinamovih igrača i do Mišića koji je sjajno osjetio ulazak Majera iz drugog plana i pustio mu je loptu. Dinamova desetka sjurila se u šesnaesterac, lažnjakom povaljala Hubočana i onda snažan udarac zavukla ispod Fabiana u gol za 1:0.

Majer zabio pa asistirao

Primljeni gol demoralizirao je goste kojima je plan vidno pao u vodu i djelovali su kao da su zreli za još koji gol. Dinamo je to osjetio, ali nije srljao iako su se vidno umorni igrači Omonije sve više povlačili prema svojem golmanu. Majer je probao s 20 metara, no preko gola, a minutu kasnije Oršićev pokušaj s istog mjesta s druge strane je završio također visoko preko grede.

Sve je bilo gotovo u 81. minuti kad je Dinamo odigrao skraćeni korner, Majer sjajno ubacio na peterac, a Jakić lijepo glavom pogodio suprotni kut za 2:0. Ni tu Dinamo nije stao nego je krenuo po treći gol do kojeg nije došao, ali Damira Krznara može veseliti pristup, strpljenje i rutina kojom je njegova momčad dobila jednu ipak tešku europsku utakmicu.

Sad će u Maksimiru biti puno mirnije nakon poraza od Slavena i neuvjerljive igre na Islandu. Ovo bi mogla biti pobjeda koja će malo rasteretiti momčad u kojoj se glavni igrači ipak još traže, ali imaju već jako puno iskustva da dobiju važnu utakmicu "na mišiće". Jedini problem mogle bi biti ozljede Ademija i Ivanušeca koji su izneseni s terena i nisu najbolje izgledali, ali težina njihovih ozljeda znat će se tek nakon pregleda.

Izvor: Index.hr