liga11

Liverpool i Real Madrid večeras od 21 sat na Stade de Franceu u Parizu igraju finale Lige prvaka. Liverpool je grupnu fazu završio na prvom mjestu, dok je u nokaut-fazi izbacio milanski Inter, Benficu i Villarreal. Real je također osvojio svoju skupinu, nakon čega je na nevjerojatne načine prošao drugu fazu. U osmini finala pobijedio je PSG, u četvrtfinalu Chelsea, a u polufinalu Manchester City.

Opširnije...

perkovic

Dvostruka olimpijska pobjednica i hrvatska rekorderka u bacanju diska Sandra Perković je sinoć na mitingu Dijamantne lige u Eugeneu zauzela drugo mjesto iza Amerikanke Valerie Allman.
Allman je slavila rezultatom 68,35 sto je slabije od njenog najboljeg rezultata (71,46m), a Perković je bila druga sa 65,50 m kojeg je bacila iz trećeg pokušaja. U drugom je bacila 64,84m, u četvrtom 64,68m, a u petom 65,30m.

sinkovici

Na prvom Svjetskom veslačkom kupu u Beogradu braća Valent i Martin Sinković su s najbržim vremenom u svojoj skupini osigurali direktan plasman u polufinale dvojca na pariće. Sinkovići su iza sebe ostavili su nizozemsku posadu s 4 sekunde zaostatka, a belgijsku posadu s 15 sekundi zaostatka. Polufinalna utrka na rasporedu je u subotu, a snage će odmah odmjeriti s Poljacima koji su imali najbrže vrijeme u drugoj kvalifikacijskoj skupini.

nadbiskupi

Nakon sinoćnje pobjede u finalu Hrvatskog kupa, na adresu HNK Hajduk stigle su brojne čestitke, a jedna od zanimljivijih stigla je i iz Nadbiskupije splitsko-makarske, koju su uputili splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. Dražen Kutleša i nadbiskup u miru mons. Marin Barišić.

hajduk

Trgovački sud u Splitu zaprimio je od stečajne upraviteljice Keruma d.o.o u stečaju aneks ugovora o kupoprodaji 10.000 dionica HNK Hajduk Split, udruzi ‘’Naš Hajduk’’ za 455.028 kuna u 12 mjesečnih rata, objavljeno je na e-Oglasnoj ploči sudova.

modric

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić (36) poručio je kako se dobro osjeća uoči subotnjeg finala Lige prvaka između njegovog Real Madrida i Liverpoola, te da mu je velika želja osvojiti još jedan naslov prvaka Europe. Modrić igra za Real Madrid od 2012. godine a Ligu prvaka je osvojio 2014., 2016., 2017. i 2018. godine.

hajduk kup 1

Hajduk je pobjednik Hrvatskog nogometnog Kupa! Rezultatom 3:1 pobijedio je Rijeku i tako po sedmi put u svojoj povijesti osvoji Rabuzinovo sunce i prekinuo sušu trofeja, koja je vladala zadnjih devet godina. Junak utakmice na Poljudu bio je Dario Melnjak.

roland garros1

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić probio se u 3. kolo grand-slam turnira Roland Garros pobjedom nad Mađarom Martonom Fuscoviscem 4-6, 6-2, 6-4, 6-3 nakon tri sata igre.

poljud

Obzirom da će danas ( četvrtak, 26. svibnja 2022. godine) policija sukladno članku 51. i 52. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima četiri sata prije utakmice i dva sata nakon utakmice privremeno po potrebi ograničiti kretanje i zadržavanje ulicama Put Supavla, VIII. Mediteranskih igara i Put Lore upućujemo građane da danas ne koriste ulice Put Supavla, VIII. Mediteranskih igara i Put Lore.

dambauskas

Nogometaši Hajduka i Rijeke danas će na Poljudu igrati finale hrvatskog Kupa. Oba kluba će loviti sedmi naslov, Splićani u 12. pokušaju, a Riječani u osmom.
Do sada su Hajduk i Rijeka u finalima Kupa međusobno igrali samo jednom, 2005. kada je slavila Rijeka sa 2-1 i 1-0.

roma

Nogometaši Rome postali su prvi pobjednici Konferencijske lige nakon što su finalnom susretu u Tirani pobijedili Feyenoord sa 1-0.nPogodak odluke zabio je Nicolo Zaniolo u 32. minuti utakmice.
Romi je to prvi europski trofej još od 1961. godine, kada je osvojila Kup velesajamskih gradova. "Vučica" je igrala još dva finala, no oba je izgubila - 1984. u finalu Kupa prvaka od Liverpoola, a 1991. od Intera u finalu Kupa UEFA.

luka doncic

U noći s utorka na srijedu NBA liga je objavila tri najbolje petorke u sezoni koja se bliži kraju, a zanimljivo je navesti kako su među najboljih pet košarkaša trojica Europljana.

jurgen klopp

Trener Liverpoola Juergen Klopp proglašen je trenerom godine u Premier ligi od strane Udruge trenera lige.

tirana finale

Albanska policija objavila je da je deset policajaca ozlijeđeno dok su pokušavali spriječiti tučnjavu navijača Feyenoorda i Rome u Tirani uoči današnjeg finala Konferencijske lige.

jug jadran

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO osvojili su 17. naslov prvaka Hrvatske, oni su u četvrtoj utakmici ovogodišnjeg finala doigravanja boljim izvođenjem peteraca u svom bazenu u Gružu svladali splitski Jadran te tako okončali seriju sa 3-1 u pobjedama.
Nakon 32 minute rezultat je bio 6-6 (3-2, 0-1, 2-1, 1-2) da bi prilikom izvođenja peteraca sva četiri igrača Juga bila precizna, dok Marin Delić i Jerko Marinić Kragić nisu bili precizni za Jadran.

hajduk torcida

Povodom utakmice finala Kupa Hrvatske između Hajduka i Rijeke, koja se u četvrtak, 26. Svibnja, igra na stadionu na Poljudu, iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske uputili su obavijest u kojoj donose upute i preporuke navijačima i ostalim građanima.

sostaric nenad

Izbornik hrvatske ženske seniorske reprezentacije Nenad Šoštarić objavio je popis rukometašica na koje računa za nastup na Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu od 25. lipnja do 5. srpnja 2022. Na popisu se nalazi 16 igračica, uz još šest onih koje su na listi pričuva i mogu biti pozvane naknadno ukaže li se potreba.

graviton

U TIJEKU SU PRIJAVE
Padobranski klub Graviton iz Splita uskoro će vršiti obuku padobranskih vještina i to za sve starije od 16 godina. Informativni sastanak je planiran početkom lipnja u prostorijama kluba u Doverskoj 38 u Splitu, a do tada traju prijave na broj 095 876 0310 tajnika kluba Ivana Mandurića ili na Facebook stranici Gravitona.

stipanovic

Dvostruki olimpijski doprvak Tonči Stipanović drži drugo mjesto, dok je njegov klupski kolega iz splitskog Mornara Filip Jurišić četvrto nakon prvoga dana jedrenja na Svjetskom prvenstvu olimpijske klase YLCA 7 (bivši Laser) u meksičkom Riviera Narayitu.

antonio plazibat

Glory Kickboxing nagradio je sve fanove Antonija Plazibata snimkom njegove sjajne posljednje pobjede.
Težak ispit stavio je Antonio Plazibat pred sebe kad je prihvatio borbu protiv Tarika Khbabeza, borca kojeg je već savladao, ali isto tako vrlo opasnog protivnika iz samog svjetskog vrha teške kategorije.