hren

U prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva rukometašice Marine Kaštela pobijedile su ŽRK Hoteli Makarska rezultatom 27:29.

ŽRK Hoteli Makarska – ŽRK Marina Kaštela 27:29 (14:14)

Makarska, Gradska dvorana
Igračica utakmice: Nina Juričić (ŽRK Hoteli Makarska)

Marina Kaštela preživjela je nalet Makaranki koji su na svom parketu pružile dobar otpor favoriziranoj ekipi. Ekipa koja je u jesenskom dijelu prvenstva ubilježila samo dva boda namučila je trećeplasirane Marinke koje su u drugom poluvremenu ipak uspjele izvući utakmicu u svoju korist. Igračice Lendić Kovačević vodile su većinom prvog poluvremena, najviše na račun raspoložene Nine Juričić i Anđele Selak koje su na koncu imale dvije trećine svih pogodaka svoje ekipe. Marina je pobjedom ušla u proljeće i tako se izjednačila na vodećem mjestu prvenstvene ljestvice, s tim da vodeći Split i Petason Vranjic imaju utakmicu manje.

ŽRK Hoteli Makarska: Vrdoljak, Perić (1), Bandur (3), Vujčić, Vranješ, Selak (9), N. Juričić (11), Rudelj, M. Juričić, Tataja (3), Šalinović, Jurilj, Vukić. Trenerica: Leona Lendić Kovačević

Marina Kaštela: Matijaš, Čatelov (1), Maleš (1), Zebić, Jurko (7), Pintar (9), Jogun (6), Šarić, Lučić, Ćoko, Varnica (2), Krželj (3). Trener: Hrvoje Kovačić