hren

U derbiju 11. kola odbojkaške Superlige za seniorke Enna Vukovar je rezultaotm 3:1 bila bolja od Marine Kaštela.

Marina Kaštela – Enna Vukovar 1:3
(25:27, 25:15, 24:26, 18:25)
Kaštel Stari, Gradska dvorana
Suci: Igor Pihler, Luka Humski

Četvrtom uzastopnom pobjedom odbojkašice Enne Vukovar napokon su se domogle drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. U izrazito napetoj utakmici Marina Kaštela izgubila je od gostujućih igračica koje su ovoga puta, možemo to tako reći, imale više sreće. Marina je propuštene šanse skupo platila.

Kad su u prvom setu uspjele nadoknaditi zaostatak, povesti i u završnicu ući sa 24:20 gotovo su svi pogledavali kad će na semaforu pisati 1:0 za domaću ekipu. Umjesto toga, gošće rade nevjerojatnu seriju 7:1 čime su preuzeli vodstvo u utakmici.

Potom su domaće igračice na sjajan mogući način uzvratile. Furioznim drugim setom izjednačavaju utakmicu; sa 11:9 pobjegle su na 22:11 i mirno privele tu dionicu kraju. Kao ključan dio utakmice pokazao se treći set u kojem je trajala prava bitka za svaki poen. Vodstvo se izmjenjivalo, ali nitko nije uspio pobjeći na tri ili više razlike. U tom izjednačenom setu Marina je prva imala set loptu (24:23) koju ponovo nisu iskoristili, da bi Vukovarke serijom 3:0 ponovo s(p)retno ugrabile prednost.

Nakon toga Marinina igra je popustila, držale su se do rezultata 8:9 u četvrtom setu kada je uslijedila velika serija Vukovarki za konačnih 3:1. Ovim porazom Marina je pala na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Marina Kaštela: Karadža, Botić, Subašić, Rožić, Šolić, Dežulović, Kalman, Teklić, K. Zdilar, Ćopić, Jureta, J. Zdilar, Ćurak. Trener: Milorad Krunić

Enna Vukovar: Bilić, Pejaković, Ćirić, Kelava, Vučković, Brocić, Majer, Đerić, Vujović, Savić, Kovač, Lukić. Trenerica: Ivana Džamarija