hren

Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela izgubili su u 10. kolu srednjoeuropske MEVZA lige, bolja je bila zagrebačka Mladost rezultatom 3:2.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 2:3
(25:19, 25:20, 23:25, 26:28, 7:15)
Kaštel Stari, Gradska dvorana
Suci: Slaviša Bojan Brlas, Milan Rajković
Igrač utakmice: Ivan Raić (HAOK Mladost)

Još jednom najveći hrvatski derbi prošao je u dramatičnom nadmetanju. Ovoga puta Zagrepčani su se osvetili Kaštelanima za poraz u prvom kolu, i to na kakav način! Domaća Mladost imala je sigurnih i uvjerljivih 2:0 u setovima, ali gosti su svojom borbenošću uspjeli preokrenuti rezultat.

Vodstvo Kaštelana nitko nije mogao zamisliti nakon što su gosti u utakmicu ušli s vodstvom od 7:3. Malo po malo Mladost Ribola Kaštela je sustizala rezultat te serijom 7:1 pri rezultatu 10:12 uspostavila prvo vodstvo kojeg su pretvorili u 1:0 u setovima. Drugi set bio je cijelo vrijeme izjednačen, a prelomio se na 20:19 za domaćina koji je još jednom mini serijom stigao nadomak pobjede.

Velikih 2:0 u setovima Kaštelani nisu htjeli ispustiti, dapače, htjeli su već u trećem setu zaključiti priču. Bili su jako blizu, vodili su čitav set te u jednom trenutku imali 12:7 i 18:14. Međutim, Zagrepčani se vraćaju 'iz mrtvila' te se s 25:23 vraćaju u utakmicu. Četvrti set protekao je u nevjerojatnoj borbi za svaki poen. Vodstvo se izmjenjivalo kao na traci, da bi Kaštelani kasnije došli u situaciju da imaju meč loptu. No, ni to nisu uspjeli iskoristiti, a momčad poput HAOK Mladosti jednostavno je to kaznila u petom setu s uvjerljivih 7:15 za novu pobjedu u MEVZA ligi.

Mladost Ribola Kaštela: Perić (13), Solbrig (7), Giljanović (11), Matoković (27), Ivić, Medan (1), Cvijović, Zeljković, Cikojević, Šućur (1), Pervan, Palić, Jureta, Šuker (15). Trener: Ivan Rančić

HAOK Mladost: Višić (5), Raić (25), Nikačević (4), Mitrašinović (7), Bakonji, Kovačević (11), Šarčević, Oršolić (3), Vlasić, Đirlić (2), Marelić (10), Dukić (9). Trener: Radovan Malević