hren

U subotu je odigran pet utakmica 12. kola 1. Županijske lige u kojem je Gošk konačno pobijedio, dok je Jadran poražen u Dugom Ratu.

Gošk – Mračaj 3:1 (1:0)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Marin Barić, Srećko Pleština, Mario Vrkić
Strijelci: 1:0 Karaman 41', 2:0 Periš 47', 2:1 Vodanović 82', 3:1 Baran 85'
Igrač utakmice: Ivan Periš (Gošk)

Nogometaši Goška konačno su prekinuli crni niz bez pobjede domaćom pobjedom protiv Mračaja rezultatom 3:1. Trener Škopljanac krenuo je s novom momčadi u pobjedničkom stilu, a strijelci koji su donijeli tri boda bili su Karaman u prvom poluvremenu te Periš i Baran u drugom dijelu utakmice. Gosti su preko Vodanovića smanjili zaostatak prije nego li je Gošk zaključio prvu pobjedu nakon šest utakmica.

Gošk: L. Zec, Barun, Šarić, Baran, N. Zec, Karaman (90. Keran), Đuras, Konsa, Periš, Duvnjak (83. Projić), Vidović (70. Vrbat). Trener: Željko Škopljanac

Mračaj: Bašić, Gudelj, Leko (67. D. Puljiz), A. Puljiz, Milinović, Šuto (83. Milas), Gudelj, Vodanović, Biočić, Lubina, Šabić (90. P. Puljiz). Trener: Mario Kujundžić

Orkan – Jadran (KS) 2:1 (0:1)

Dugi Rat, stadion SRC Dalmacija
Suci: Ante Milinović, Josip Češljar, Domir Jokić
Strijelci: 0:1 Klapež 15', 1:1 Voloder 52', 2:1 Klarić 58'
Igrač utakmice: Ivan Voloder (Orkan)

Jadranova forma zaustavljena je porazom u Dugom Ratu, gdje je domaćin Orkan bio bolji s 2:1. Gosti su u rezultatskom naletu stigli s izmijenjenim sastavom uvjetovan ozljedama i kartonima, ali unatoč tome Jadran je u prvom poluvremenu bio bolji i zasluženo došao u vodstvo preko Klapeža. Međutim, izostanak igrača osjetio se u drugom dijelu susreta, a nakon što je Orkan u relativno ranom razdoblju nastavka utakmice preokrenuo utakmicu, gostima je nedostajalo svježine i kreativnosti za eventualno izjednačenje.

Orkan: Zemunik, Voloder, Bekavac, Dragošević (46. Mudnić-Pulje), Mandurić, Klarić (81. Vučemil), Batinović, Erceg (57. Jukić), Bartulović, Grubiša, Baraban. Trener: Antonio Borić

Jadran (KS): Katić, Čurčić (49. Kašljević), Barišić, Baran, Marić-Arić, Jurić, Žeravica, Stojić, Klapež, Radić (77. Budiša), Grubišić. Trener: Mario Ćutuk