hren

U subotu je odigrano pet utakmica 9. kola 1. Županijske lige. Nogometaši Goška doživjeli su novi poraz, dok je Jadran s uvjerljivih 5:2 ostvario treću uzastopnu pobjedu.

Jadran (KS) – Poljičanin 1921 5:2 (4:1)
Kaštel Sućurac, stadion Zrinski
Suci: Mislav Lolić, Srećko Pleština, Mario Vrkić
Strijelci: 1:0 Klapež 5', 2:0 Stude 11', 3:0 Buzov 12', 4:0 Šiškov 17', 4:1 Aničić 31', 5:1 Marić-Arić 47', 5:2 Čotić 64'
Igrač utakmice: Toni Klapež (Jadran KS)

Jadran (KS):L. Katić, Čurčić, F. Katić, Baran, Marić-Arić, Buzov, Grubišić (88. Kašljević), Šiškov (46. Jurić), Klapež, Dević, Stude (46. Stojić). Trener: Mario Ćutuk
Poljičanin 1921: Mrkonjić, M. Lisica (41. J. Lisica), Čotić, Ordulj (31. Bota (81. Peričić)), Muše, Aničić, Čukelj, Š. Jurčić, Marinović, Petričević, L. Jurčić. Trener: Romeo Vulas

'Blitzkrieg' Jadrana u prvih dvadeset minuta utakmice bio je i više nego dovoljan za treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Čak četiri lopte završile su u mreži gostiju u tom razdoblju, pa su se već u ranoj fazi utakmice tri boda pisala domaćoj momčadi. Jadran je očekivano dominirao protiv posljednje momčadi prvenstva te zasluženo produžio pobjednički niz, a s nova tri boda skočili su na treće mjesto.

Osk – Gošk 2:0 (1:0)
Otok, stadion SC Gola Brda
Suci: Teo Pavić, Ante Caić, Mario Matijaš
Strijelci: 1:0 Jukić 36', 2:0 Vučemilović-Alegić 53'
Igrač utakmice: Nino Vučemilović-Alegić (Osk)

Osk:Cvrlje, Buljan, Ma. Bašić, I. Bašić, Jukić (67. Matijašević), Marković (80. P. Bašić), Domazet (46. Katić), Plavša, Labrović, Vučemilović-Alegić, Ajduković. Trener: Petar Bašić
Gošk: L. Zec, Džal, Sunara, Karaman, Baran, Bučić, Đuras (72. Vrbat), Duvnjak, Periš (72. Projić), Šarić, Vidović (87. Botica). Trener: Radoslav Tomas

Ni četvrtu utakmicu zaredom nogometaši Goška ne znaju za pobjedu. Ovog puta u izravnom dvoboju za drugo mjesto poraženi su od Oska rezultatom 2:0, a novom utakmicom bez bodova pali su na sedmu poziciju. Domaća momčad bila je bolja tijekom većeg dijela utakmice te je sa po jednim pogotkom u oba poluvremena osigurala vodeće mjesto.