hren

Subotnjim utakmicama započela je nova sezona 1. Županijske lige Splitsko-dalmatinske. Nogometaši Goška s 3:0 svladali su Jadran (T), dok je Jadran iz Kaštel Sućurca istim rezultatom poražen u Omišu. Kolo će se zaključiti u nedjelju donedavnim derbijem 3. HNL Primorac 1929 - Imotski.

Gošk – Jadran (T) 3:0 (1:0)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Mirko Odrljin, Mario Vrkić, Toni Hajduk
Strijelci: 1:0 Šarić 10' (11m), 2:0 Đuras 53', 3:0 Đuras 68'
Igrač utakmice: Deni Đuras (Gošk)

Sjajnu pobjedu na startu 1. Županijske lige upisali su nogometaši Goška. Na prelijepo uređenom terenu u Gomilici s 3:0 bili su bolji od Jadrana iz Tučepa, u utakmici u kojoj su od početka držali značajan tempo igre. Već u desetoj minuti Šarić je zatresao mrežu Mandušića i to preko ispravno dosuđenog kaznenog udarca. Minimalno vodstvo domaćih trajalo je do prve polovice drugog poluvremena kada Gošk ubacuje u višu brzinu te s dva pogotka Đurasa zapečaćuje tri boda.

Gošk: L. Zec, Džal, N. Zec, Nižić, Baran, Karaman, Bučić, Projić (77. Periš), Šarić, Barun (64. Duvnjak), Đuras (70. Konsa). Trener: Radoslav Tomas

Jadran (T): Mandušić, Džoja (46. Pašalić), Belajić, Sočo, Bokšić, Bušelić, Cvitanović (62. Jonjić), Kulović (46. Divić), Koštić, Radić. Trener: Jurica Karabatić

Omiš – Jadran (KS) 3:0 (1:0)

Omiš, stadion Anđelko Marušić Ferata
Suci: Mladen Labrović, Damir Jokić, Hrvoje Erceg
Strijelci: 1:0 Vrkić 12', 2:0 Vučemil 71', 3:0 Vučemil 73'
Igrač utakmice: Mateo Vučemil (Omiš)

Jadran iz Kaštel Sućurca nije imao sreće u prvom kolu te su s 3:0 poraženi u Omišu. Domaćin je poveo u ranoj fazi utakmcie preko Vrkića, a nakon toga vidjeli smo borbenu utakmicu koja se uglavnom odvijala na sredini terena. Međutim, sredinom drugog poluvremena Omiš koristi dvije šanse za potvrdu pobjede, Vučemil je od 71. do 73. minute zatresao mrežu za konačnih 3:0.

Omiš: Marušić, Sekulović, Ribičić, Knezović (76. Mikulić), Lozić, Dubravčić, Vrkić (80. B. Škarica), Humačkić, Vučemil, Zemunik, Balić (88. T. Škarica). Trener: Ante Vitaić

Jadran (KS): L. Katić, Čurčić, F. Katić, Bodrožić, Marić-Arić, Dević (25. Klapež), Šiškov, Jurić (72. Barišić), Grubišić (78. Viculin), Stojić, Stude. Trener: Pero Zokić