hren

Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela doživjeli su treći poraz u finalnoj seriji, čime je zagrebačka Mladost stigla do novog naslova prvaka.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 1:3

(25:20, 21:25, 19:25, 24:26)

Kaštel Stari, Gradska dvorana, gledatelja 800
Suci: Milan Rajković, Goran Brozić

Kaštelani itekako imaju za čime žaliti. Imali su 1:0 u setovima nakon odlične igre te praktički širom otvorenu priliku za 2:0. No, pri rezultatu 20:16 dogodio se pad u igri, a Zagrepčani sjajnom serijom od 9:1 ne samo osvojili taj drugi set, nego su se potpuno vratili u utakmicu.

Do tada sve je bilo na strani Kaštelana. Izvrsna kontrola prvog seta s dobro postavljenim blokom i razigranim napadom dala im je željenu prednost. Dobra igra se nastavila u drugome, a to je dodatno 'podgrijalo' fantastičnu atmosferu u kaštelanskoj dvorani. Sve se činilo idealno, pogotovo jer bi s 2:0 peta utakmica bila nadohvat ruke.

No, čudesni preokret zaokrenuo je tijek čitave utakmice.

„To je preokrenulo utakmicu! Mi smo prvi set bili loši, moram priznat da smo bili iznenađeni na koji način su se domaćini postavili protiv nas, a i sama publika i buka koju su stvarali na našu igru je dosta utjecala. Ni sam ne znam kako se dogodio preokret, ali to nam je dalo samopouzdanje“, rekao je libero Mladosti Sven Šarčević.

Trener domaćih Ivan Rančić nije uspio pronaći načina kako trgnuti svoje momke iz te situacije. Treći set bio je gotovo za zaborav, ali se zato u četvrtom domaća momčad probudila. Igrala se tijesna utakmica te su opet Kaštelani u završnicu ušli s vodstvom. Bilo je 21:19, no u produžetku Mladost ipak odnosi pobjedu vrijednu trofeja.

„Nema se šta reći, Mladost je trenutno bolja momčad. Žao mi je što smo propustili svoju šansu, ali što je tu je. Ide nam još utakmica finala Kupa za dva tjedna i za to ćemo se dobro pripremiti, a najvažnije psihološki nakon ove utakmice“, rekao je vidno potišteni Rančić.

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Rupert, Perić, Kulušić, Matoković, Krivić, Šuker, Zeljković, Jo. Melvan, Pervan, Palić, Vanegas, Bašić. Trener: Ivan Rančić

HAOK Mladost: Đirlić, Sabljak, Radoš, Nikačević, Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček, Šarčević, Jurić, Prlić, Marelić, Krnić, Dukić. Trener: Radovan Malević