hren

ŽUPANIJSKA LIGA
U subotu je odigrano pet utakmica 20. kola 1. Županijske lige. Gošk je protiv Omladinca odigrao 2:2, iako su do 70. minute imali 2:0. Val je u Omišu s minimalnih 1:0 iznenadio domaćina. Jadran (KS) igra u nedjelju protiv Postire.

Gošk – Omladinac 2:2 (1:0)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Luka Milin, Ante Buzov, Kristijan Kuduz
Strijelci: 1:0 Đuras 14', 2:0 Duvnjak 53' (11m), 2:1 Orlović 70', 2:2 Perković 87'
Isključen igrač: 90'+3' Luka Konsa (Gošk)
Igrač utakmice: Mario Orlović (Omladinac)

Uzbudljiva utakmica viđena je u Gomilici u kojoj je domaćin gotovo sigurnu pobjedu ispustio pred sam kraj utakmice. Bolju igru domaćin je okrunio pogotkom već u 14. minuti preko Đurasa. Na početku drugog poluvremena, zahvaljujući mirnoći Duvnjaka prilikom izvođenja opravdano dosuđenog kaznenog udarca, Gošk je imao velikih 2:0. No uskoro je uslijedilo buđenje gostiju koji su iskoristili šansu u 70. minuti i preko Orlovića smanjili na 2:1. Goškova obrana nije izdržala do kraja, propustila je još jednom u 87. minuti kada Perković donosi vrijedan bod Omladincu. Vrijedi spomenuti da je Gošk utakmicu završio s igračem manje jer je u sudačkoj nadoknadi Konsa 'pocrvenio' zbog prigovora.

Gošk: Ivanda, Bekavac, N. Zec, Baran, Oršulić, Karaman (62. Konsa), Đuras, Šunjić (77. Alfirević), Projić, Šarić, Duvnjak (84. Kovačević). Trener: Radoslav Tomas

Omladinac: J. Radić, Galić (29. Ban), Perković, Ćopo, Božić (54. Vukičević), Podrug, Gagić, Bašić, Kapitanović, Vrdoljak (61. M. Radić), Orlović. Trener: Valentino Roglić

Omiš – Val 0:1 (0:0)

Omiš, stadion ŠRC Dalmacija
Suci: Ante Milinović, Miroslav Čalo, Ante Grčić
Strijelac: 0:1 Udovičić 78'
Igrač utakmice: Karlo Udovičić (Val)

Iznenađenje kola priredio je Val koji je u Omišu s minimalnih 1:0 bio bolji od domaćina. Kaštelani su do pobjedonosnog pogotka stigli u 78. minuti susreta, a djelo je Karla Udovičića. Ovom pobjedom Val je nastavio s dobrom formom u proljetnom dijelu prvenstva, čime naslućuje da su loši rezultatski dani iza njih.

Omiš: Baučić, Zemunik, Vojnović, Knezović, Lozić, Pirija (76. Salamun), Balić, Humačkić, Vučemil, Žilić, Bilić. Trener: Ante Vitaić

Val: Damjanović, Šimunović, Jurić, Galić (17. Biuk), Suman, Plazibat (45. Polić), Udovičić, Pajčin, Družianić, Banovac, Aleksić (64. Šarić). Trener: Ante Milić