hren

ŽUPANIJSKI KUP
Ove srijede odigrane su utakmice 2. kola Županijskog kupa, odnosno osmine finala, u kojem su kaštelanski predstavnici Jadran i Gošk upisali uvjerljive pobjede, čime su izborili prolaz među osam najboljih.

Hvar – Gošk 0:2 (0:1)

Hvar, stadion Križna luka
Suci: Nikola Večernik, Dinko Kukulj, Damir Jokić
Strijelci: 0:1 Šarić 13', 0:2 Kovačević 89'
Igrač utakmice: Andro Šarić (Gošk)

I bez „pola“ momčadi nogometaši Goška uspješno su prošli osminu finala Županijskog kupa. Na gostovanju kod Hvara bili su bolji rezultatom 2:0, pri čemu su po jedan pogodak postigli u svakom poluvremenu. Domaću obranu načeo je Andro Šarić već u 13. minuti susreta. Bilo je to zasluženo vodstvo Goška koji je u prvom poluvremenu kontrolirao utakmicu. U nastavku su domaćini složili dvije izgledne prilike za izjednačenje, a kako to obično biva, promašaji se skupo naplate. Tako je Kovačević minutu prije sudačke nadoknade zabio za konačnih 2:0.

Hvar: Goić, Bracanović (46. Stojko), Pavičić, Radovniković (85. Cvitanić), Cetto (75. Pešut), Jeličić, Kovač, Matijević, Kovačević.
Gošk: L. Zec, Rušnov, Blažević, N. Zec, Oršulić, Karaman (71. Kovačević), Šunjić, Bučić, Projić, Šarić, Ercegovac. Trener: Radoslav Tomas

Primorac 1929 – Jadran (KS) 0:3 (0:0)

Stobreč, stadion Blato
Suci: Ante Jurić, Matej Pavić, Ante Proso
Strijelci: 0:1 Grubišić 51', 0:2 Grubišić 57', 0:3 Ratković 89'
Igrač utakmice: Miro Grubišić (Primorac 1929)

Veliku pobjedu ostvarila je momčad Jadrana na gostovanju kod trećeligaša Primorca. Stobrečani su u utakmicu ušli kao favorizirana momčad, no pruženom igrom bili su daleko od toga. Jadran je preuzeo konce igre u drugom poluvremenu. S dva brza pogotka Grubišića (51' i 57') stvorili su teško dohvatljivo vodstvo od 2:0 te je put prema prolazu dalje bio otvoren. Točku na i  stavio je Ratković u 89. minuti susreta.

Primorac 1929: Jakeljić, Barać, Gajić, Kurir, Brković, Vidović (46. Boban), Jurenić, Duvnjak (69. Danolić), Bačkov (55. Ožegović), Domazet, Čeko. Trener: Dragan Mitić
Jadran (KS): Roso, Erceg, Renić (84. Gazibara), Marić-Arić, Bodrožić, Buzov (75. Dević), Šiškov, L. Stefanović, Biskupović, T. Stefanović, Grubišić (82. Ratković). Trener: Pero Zokić