hren

U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske u odbojci za seniorke, odbojkašice Kaštela uspjele su pobijediti u prvoj utakmici ekipu Osijeka, rezultatom 3:0  i ostvarile prednost pred skori uzvrat

Kaštela – Osijek 3:0
(26:24, 29:27, 25:23)

Kaštel Stari, Gradska dvorana
Suci: Toni Ivković, Ante Jukić

Nikad težu pobjedu od 3:0 nisu ostvarile Malene na domaćem parketu protiv OK Osijek. Iako su Osiječanke u susret ušle gotovo kao outsajder, pruženom igrom „pokazale su zube“ domaćoj ekipi. Rezultat od 3:0 objektivno ne odgovara stvarnom stanju na parketu jer su gošće svaki set izgubile sa samo dva poena razlike.
Osječanke su prve povele i svoje vodstvo čuvale do 11:9. Malene su samo nakratko preokrenule (13:12) prije nego li je Osijek pobjegao na 17:13. Time nije prestala rezultatska neizvjesnost, naprotiv, natjerala je domaće igračice u napad pa je ak89n 67brzo semafor pokazivao 21:19 za Kaštela. Do kraja se igralo izjednačeno, a prvu set loptu imale su 'Malene'. Tek iz trećeg puta uspjele su povesti s 1:0.
Drugi set bio je potpuno izjednačen. Igralo se poen za poenom, prvi put se na dva razlike otišlo pri vodstvu Osijeka 15:13. Tada su gošće napravile novu seriju poena čime stižu nadomak izjednačenja (20:15), ali je i ovoga puta domaća ekipa pronašla rješenje i došla do 24:24. Poenom Mirne Matković gošće su imale prvu set loptu na utakmici, ali Stanović i Prkačin uspjevaju  u produžetku dovesti Kaštela do 2:0.
S tako velikim vodstvom Kaštela je optimistično ušla u treći set. Gostujuća obrana djelovala je klimavo, pa su 'Malene' redale poen za poenom. Vodstvom 11:4 i 16:6 Kaštela je bila sve bliže kraju, no uporne gošće uspjele su se priključiti pred kraj seta. Đurić im je dala nadu da mogu preokrenuti, ali je ista igračica pri 24:23 napravila grešku u napadu i dala domaćima razlog za slavlje.

Kaštela: Ninčević (3), Stanović (18), Prkačin (13), Ljulj, Rimac (9), Karaula, Glavina (2), Papić, Kutrović (5), Sudar, Matas, Stojan, Vukić (10), Zelalija. Trener: Zoran Grgantov

Osijek: Kainz, Đurić (13), Karatović (4), Lovrić (4), Štebih, Krivić (12), Grahovac, Šiunec, Gadžić (2), Žulj, Jurić (5), Matković (6). Trener: Miroslav Đekić