hren

IMPRESIVNA POBJEDA
U 1. kolu Bundeslige Borussia Dortmund pobijedila je Augsburg s visokih 5:1 unatoč tome što je primila pogodak već u prvoj minuti te je tako odmah došla do prednosti ispred Bayerna kojem je prije dva tjedna otela i njemački Superkup...

Dortmundski klub ove sezone čini se da se ne šali. Dovođenjem Matsa Hummelsa, Juliana Brandta i Thorgana Hazarda značajno je pojačala momčad, a pritom i zadržala svoje jake snage, poput Marca Reusa, Paca Alcacera i velikog talenta Jadona Sancha.

Da je Borussia moćna potvrdila je u njemačkom Superkupu kad je prilično lako svladala Bayern s 2:0, a Bavarcima bježi i u Bundesligi, i to već nakon uvodnog kola.

Naime, nakon što je Bayern odigrao u petak mršavih 2:2 kod kuće protiv Herthe, Borussia Dortmund to je iskoristila i zasjela na vrh njemačkog prvenstva visokom pobjedom 5:1 protiv Augsburga.

Gosti su doduše poveli već u 1. minuti golom Niederlechnera, ali uslijedila su dva gola Alcacera, a po jedan Sancha, Brandta i Reusa.

Osim Borussije Dortmund, pobjede su ove subote upisali još Bayer Leverkusen, Freiburg, Wolfsburg i Fortuna Düsseldorf te su svi preskočili Bayern od kojeg se očekuje da se trgne u kolima koja slijede...

Izvor: tportal.hr